Przy budowie domu często nasi klienci widząc solidność naszej pracy, zaangażowanie, proszą o więcej. Różne prace dodatkowe przy wykończeniu samego domu jak i jego otoczenia, nie zawsze jesteśmy w stanie wykonać zaraz po zakończeniu budowy. Jednak szanujemy naszych klientów i w miarę możliwości podejmujemy się prac dodatkowych.

Sezon na budowę domów

Główny profil działalności naszej firmy to przede wszystkim prace związane z budową domów. Sama budowa domów odbywa się w sezonie od wiosny przez lato do jesieni. W tym czasie wykonywane są prace które wymagają odpowiednich warunków atmosferycznych.

Wiązary dachowe

W przeciwieństwie do tradycyjnej więźby dachowej, elementy konstrukcji dachu montowane są w firmie produkującej wiązary. Gwarantuje to, dzięki zastosowaniu specjalistycznych maszyn oraz szczegółowej dokumentacji warsztatowej, wysoką precyzję wymiarów i jakość produktu, a co za tym idzie szybkość montażu na miejscu budowy.

Schemat wygląda tak:

Zamówienie wiązarów (konstrukcji dachu) u producenta -> producent wykonuje wiązary -> po przywiezieniu montaż konstrukcji na budynku

Co zyskujemy? Przede wszystkim czas – konstrukcja dachowa jest montowana w kilka godzin – i dużo mniejszy koszt montażu. Co za tym idzie niższy koszt dachu.

Najczęściej wykorzystujemy więzary z dwóch firm:

http://www.ndrewno.pl/
http://www.fabryka-wiazarow.pl/

Przy budowie domu – prace dodatkowe

Kiedy pogoda nie pozwala na pracę przy budowie domów jest czas na inne prace. Czasem też, technologia budowy domu pozwala na zajęcie się niektórymi pracami dodatkowymi w trakcie prac budowlanych przy budowie samego domu.

Trudno od nas oczekiwać, że skoro klient podpisał z nami umowę na oddanie domu w stanie deweloperskim – czyli w stanie do wykończenia, to na pewno będziemy mogli poświęcić czas na coś więcej.

Chyba, że umawiamy się inaczej lub są takie możliwości.

Od razu po zakończeniu budowy jeszcze kilka tygodni przeznaczymy na budowę: drewutni, garażu, pięknej altanki na grilla, czy też zabudowy basenu wraz z tarasem. Warto pomyśleć o tym przy podejmowaniu decyzji o budowie domu.

Te wszystkie prace oczywiście możemy wykonać, jednak to zależny od kalendarza robót na dany rok i zawartych umów.

Budowa schodów
Budowa schodów

Prace dodatkowe poza sezonem budowlanym

Niektóre prace możemy wykonać poza sezonem budowlanym. Szczególnie prace wykończeniowe, łazienki, kominki mogą spokojnie być wykonywane wtedy, gdy na dworze pogoda nie pozwala na prace budowlane.

Przy budowie domu - kominek wykonany w sezonie zimowym
Przy budowie domu – kominek wykonany w sezonie zimowym

Najczęściej wykonywane prace dodatkowe

Prace które wykonujemy najczęściej jako prace dodatkowe to:

  • kominki,
  • łazienki,
  • ogrzewanie na podczerwień podłogowe jak i sufitowe z 25 letnią gwarancją itp.
  • i wiele innych